Skanör i najpiękniejsza plaża nad Bałtykiem. Turkusowa woda, wydmy i pastelowe domki. Fotorelacja ze Szwecji.

Długie, szerokiem plaże z białym, miękkim piaskiem. Przejrzyste, turkusowe morze. Porośnięte trawą wydmy, po których można spacerować. Małe, drewniane kąpielowe domki we wszystkich kolorach tęczy. A w oddali most nad Sundem łączący Szwecję z Danią. To wszystko znajdziecie w Skanör, małym miasteczku na półwyspie Flasterbo w Szwecji.

Zapraszam Was na fotorelację z najpiękniejszej plaży, jaką widziałam nad Bałtykiem.

Kilka słów o Skanör

Skanör to niewielka miejscowość położona na półwyspie Flasterbo. Oddalona od Malmö o 31 km, od Karlskrony o 240 km , a od domku, w którym mieszkaliśmy w Hörvik o 166 km (namiary na domek znajdziecie tutaj – dom przy plaży w Szwecji).

Miasto słynie przede wszystkim z przepięknej, piaszczystej plaży Skanör strand pełnej maleńkich, różnokolorowych domków. Domki te służą właścicielom między innymi do przechowywania akcesoriów do wypoczynku, leżaków, stolików, krzeseł, grilla itp. Wyglądają niepozornie, a podobno kosztują fortunę i są symbolem luksusu.

W Skanör nie ma turystycznych budek z pamiątkami czy fast foodem, na plaży nie ma parawanów. Jest natura i spokój.

Nasze wrażenia

Skanör odwiedziliśmy w drugiej połowie sierpnia, czyli już poza sezonem w Szwecji. Był weekend, temperatura wynosiła tego dnia około 25 stopni, plaża była praktycznie pusta, a woda jeszcze ciepła. Dla nas to był raj.

Informacje praktyczne, jedzenie, toalety, parking w Skanör

Przy plaży było kilka barów, ale żadnego nie odwiedziliśmy. W domu przygotowaliśmy słone przekąski, nalaliśmy do termosu kawę, na stacji benzynowej po drodze zaopatrzyliśmy się w słynne, szwedzkie cynamonowe bułki i na plaży urządziliśmy piknik, polecam.

Na plażach w Szwecji dostępne są bezpłatne publiczne toalety, często z prysznicami. W Skanör toalety były co kawałek. Bardzo czyste, zaopatrzone w papier toaletowy. Toalety na plaży w Szwecji to jedna z rzeczy, które wzbudziły w nas zachwyt 😉 Zwykła rzecz, ale raczej niespotykana w Polsce.

Przy plaży w Skanör jest kilka parkingów. Polecam zaparkować na bezpłatnym parkingu Skanörs north shore parking i odwiedzić zarówno tereny rozciągające się na lewo i na prawo od głównej drogi Hamnvägen.

Zapraszam Was teraz na masę zdjęć z plaży w Skanör.

Pierwsza część zdjęć została zrobiona na terenach na prawo od drogi Hamnvägen (patrząc w stronę morza).

Reszta zdjęć została zrobiona na terenach na lewo od drogi Hamnvägen.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na mały piknik z widokiem na most nad Sundem o zachodzie słońca.

Więcej informacji o Szwecji znajdziecie we wpisach:

Komentarz