Prezenty świąteczne dla dzieci w wieku 4 i 7 lat. Nasze wybory.

Poprzedni wpis z listą ponad 150 pomysłów na prezenty dla dzieci cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego pomyślałam, że pokażę Wam rzeczy, które zdecydowaliśmy się podarować naszym dzieciom na Święta.

Wigilię spędzamy jak co roku w gronie kilkunastu osób. Przez ostatnie lata dawaliśmy prezenty każdemu z osobna. W pewnym momencie ich ilość przestała cieszyć. W tym roku postanowiliśmy je ograniczyć. Dobraliśmy się parami i każda osoba dorosła dostanie prezent tylko od jednej osoby. Dla dzieci jak co roku zrobiliśmy składkę. Na prezenty zrzuciła się cała rodzina. W tym roku wybrałam po kilka prezentów o niewielkich rozmiarach. W pierwszy dzień Świąt ruszamy w długą podróż i chciałam, żeby dziewczyny mogły zabrać większości prezentów ze sobą. Może znajdziecie tu jakąś inspirację na ostatnią chwilę.

Mela, 4 lata

 1. Notes z naklejkami Lucille Djeco – zeszyty i notesy to najlepsze prezenty dla naszych dzieci. Uwielbiają tworzyć. W każdą podróż zabieramy dla nich po jednym notesie. Dziewczynki prowadzą dziennik z podróży i rysują w nim najpiękniejsze momenty. Później te notesy są świetną pamiątką.
 2. Wielokolorowy długopis Tinou Djeco – również idealny gadżet w podróży, jeden długopis i kilka kolorów.
 3. Piórnik Comely – bo długopisy trzeba w czymś przechowywać.
 4. Projektor wieczorne opowieści Moulin Roty – bardzo malutki projektor w formie latarki do wyświetlania opowieści na ścianie bądź suficie. W zestawie są trzy wkłady z historyjkami, które mają po 8 slajdów. Jeszcze go nie testowałam.
 5. Puzzle Mudpuppy Księżniczka z figurkami – bardzo mi się podoba ten zestaw. Puzzle plus figurki do zabawy, prosty i jednocześnie oryginalny pomysł.
 6. Myszka Angel w skarpecie Maileg – jedne z ulubionych zabawek naszych dzieci. Mela dwie zgubiła, jedną w PKP, drugą w Szwecji (według wersji Meli jedna pływa po morzu, a druga lata po niebie). Myszka to dla niej zawsze dobry pomysł na prezent.
 7. Bluza Pegasus Kids on the Moon – piękny projekt polskiej marki. Z jednej strony szara, klasyczna bluza, z drugiej strony ma w sobie to coś, co nadaje jej oryginalnego wyglądu. Co prawda koń nie jest różowy (aktualnie w naszym domu trwa faza na róż), ale ma skrzydła (trwa też faza na jednorożce i pegazy), więc mam nadzieję, że Mela będzie zadowolona. Bluza jest niesamowicie miękka i miła w dotyku.

Tosia, 7 lat

 1. Drewniane szachy Vilac – marzenie Tosi, żeby nauczyć się grać w szachy ma szansę się spełnić. Najpiękniejsze szachy dla dzieci jakie znalazłam.
 2. Notes Lucille Djeco – wersja dziennika z podróży w linie dla starszego dziecka, które umie już pisać.
 3. Budzik piesek Eliot Egmont Toys – to kolejne marzenie Tosi. Ja tego marzenia nie rozumiem, ale jak widać dla pierwszoklasistki budzenie się rano do szkoły to jeszcze atrakcja 😉
 4. Puzzle mikro Cudowna podróż Londji – przepiękne, maleńkie puzzle, które idealnie nadają się w podróż.
 5. Wielokolorowy długopis Lucille Djeco
 6. Bluza Pegasus Kids on the Moon – nie rozumiałam kiedyś kupowania dzieciom takich samych ubrań. Teraz rozumiem. Zabawki nie wzbudzają zazdrości, bo dziewczyny bawią się razem. Ubrania natomiast tak, szczególnie takie z motywem konia. Dlatego nie mogło być inaczej i bluzy dostaną takie same.
 7. Zestaw do tworzenia drewnianej biżuterii Vilac – świetnie zapakowany zestaw 330 elementów do tworzenia bransoletek i naszyjników.

Komentarz